Skip to content
Menu

W końcu jest! Pierwszy odcinek podcastu English Fighters.

Monica Zielinski, to dziennikarka, TikTokerka, podróżniczka, Amerykanka, którą zaprosiłam do pierwszego odcinka podcastu, bo łączy nas Ameryka. Nasi rodzice tam mieszkają, obie mamy obywatelstwo Amerykańskie, ale…mieszkamy w Polsce i tutaj spełniamy swój American Dream.

Monica przyjechała do Polski jako osoba dorosła z planem rozwoju kariery dziennikarskiej. Dlaczego zdecydowała się działać tutaj, gdy w zasięgu ręki miała Nowy York, Los Angeles, Chicago? Czy nie lepiej byłoby spełniać swoje marzenia w Stanach Zjednoczonych? Posłuchajcie koniecznie perspektywy mojej rozmówczyni, która widzi ten amerykański świat bez różowych okularów.

Poza historiami z amerykańskim tłem, Monica dzieli się tym jak wzięła plany życiowe w swoje ręce i zaczęła działać w Polsce — kraj który dotychczas odwiedzała w wakacje. Mam nadzieję, że ta rozmowa będzie dla Was inspirująca i pokaże Wam, że marzenia możemy spełniać zawsze i wszędzie.


Chcesz być na bieżąco z podcastem? Dołącz do mojego amerykańskiego newslettera i bądź pierwszą osobą, do której trafią nowe odcinki, ale to nie wszystko! Co dwa tygodniu wysyłam moim subskrybentom darmowy workbook, napakowany amerykańskimi treściami do nauki American English, który ma już tysiące osób — dołącz do nich i ucz się angielskiego ze mną za darmo!

Words & phrases worth knowing:

TO HAVE SOMEBODY’S BACK

TO REACH OUT

TO TACKLE

A GEM

STRUGGLING

A BUNCH

FOR INSTANCE

TO NAIL

DESIRED

TO COME IN HANDY

TO DITCH

FAVE/FAV

TO CHERRY-PICK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *